петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Утре мал прекин на сообраќајот кај Пресека

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива непречено по претежно суви коловози на пониските места и наместа влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.

Утре мал прекин на сообраќајот кај Пресека

Утре мал прекин на сообраќајот кај Пресека

Поврзани вести

Утре од 12.30 до 14.30 часот, петнаесетина минути во прекин ќе биде сообраќајот кај Пресека – село Врбјани, на патниот правец А2 Кичево – Охрид, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива непречено по претежно суви коловози на пониските места и наместа влажни коловози на повисоките планински и осојничави места.

 

Најчитани вести