недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Утре наоблачување со повремен дожд

dozd

Поврзани вести

Утре попладне ќе настапи наоблачување со повремен дожд. Локално ќе има појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Кон крајот на денот, преку ноќта и во четврток ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, кој ќе предизвика пад на температурата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести