Македонија

Утре наоблачување со повремен дожд

Утре наоблачување со повремен дожд

Утре попладне ќе настапи наоблачување со повремен дожд. Локално ќе има појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Кон крајот на денот, преку ноќта и во четврток ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер, кој ќе предизвика пад на температурата.