вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре не очекува облачно време, температурите ќе се спуштат до 7 степени

oblacno-vreme

Последни вести

Утре не очекува претежно облачно време со локален дожд, а можна е и ретка појава на грмежи особено во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 13 Целзиусови степени, а дневната од 14 до 20 степени.

Од среда следува период на стабилно, суво и потопло време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести