Македонија

Утре не очекува облачно време, температурите ќе се спуштат до 7 степени

Утре не очекува облачно време, температурите ќе се спуштат до 7 степени

Утре не очекува претежно облачно време со локален дожд, а можна е и ретка појава на грмежи особено во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 13 Целзиусови степени, а дневната од 14 до 20 степени.

Од среда следува период на стабилно, суво и потопло време.