четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Утре неработен ден, низ цела Македонија ќе има акции за пошумување

den_drvooo

Последни вести

Утре е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Владата на Република Македонија донесе одлука да се одржи Ден на дрвото, така што низ цела Македонија ќе бидат организирани акции за пошумување.

Денот ќе се одработи во сабота на 13 декември.

Најчитани вести