петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Утре неработен ден за граѓаните од исламска вероисповед

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од исламска вероисповед им го честитаат празникот Курбан Бајрам

makedonsko-zname-540x360

Поврзани вести

Утрешниот ден, 24. септември е неработен за граѓаните од исламска веоисповед во Република Македонија по повод Курбан Бајрам.
Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од исламска вероисповед им го честитаат празникот Курбан Бајрам.

Најчитани вести