вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

grmotevici

Последни вести

Променливо и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер не очекува утре, најавува УХМР.

Локално, невремето ќе биде поинтензивно со појава на град, особено во јужните и источните делови на Македонија.

– Во среда ќе има локални слаби врнежи од дожд, особено претпладне. Ветерот ќе го промени правецот во северен, што ќе предизвика пад на дневната температура за неколку степени, информира УХМР.

Најчитани вести