среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре никаде без чадор, следуваат дождови!

Од утре никаде без чадор. Според најавите од УХМР, утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено претпладне.

dozd-chador

Поврзани вести

Од утре никаде без чадор. Според најавите од УХМР, утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд особено претпладне.

Се очекува во текот на денот врнежите да престанат, а повторно да се појават кон крајот на денот и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 11 до 17 степени.

Утре никаде без чадор, следуваат дождови!

Утре никаде без чадор, следуваат дождови!

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со умерен северен ветер, а во раните утрински часови се уште ќе има слаби врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Пообилни врнежи во четврток

Никаде без чадор и во текот на наредните денови! Пообилни врнежи повторно ќе има во четврток кога на повеќе места се очекува да наврнат над 25 литри на метар квадратен. Температурата ќе опадне за пет до осум степени во однос на денешната.

Најчитани вести