понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Утре нов влажен бран, од понеделник постудено време и снег

poroen-dozd1-540x272

Последни вести

Утре нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов влажен бран од запад кој ќе услови облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег, соопштуваат од УХМР.

Локално се очекува да наврнат над 25 л/м2 воден талог. Претпладне врнежите ќе бидат поинтензивни во западните, а околу пладне и попладне во југоисточните и источните делови од земјава. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер, особено во источните делови.

Во деновите од викендот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а  во попладневните и вечерните часови ќе има локални врнежи претежно од снег, но со слаб интензитет. Од понеделник ќе биде значително постудено со засилен северен ветер.

 

Најчитани вести