понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре обилни врнежи од дожд

dozd

Поврзани вести

Денеска времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за краткотраен слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе се движи од 16 до 24 степени.

Утре попладне под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има врнежи од дожд, кои во ноќните часови во јужните и источните делови се очекува да бидат пообилни. Во среда на места ќе има и локална појава на грмежи, а потоа до петок ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести