петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Утре обилни врнежи низ Македонија

Пообилни врнежи ќе има утре во утринските часови, а локално ќе наврнат над 20 л/м2.

дожд1

Последни вести

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, денес почнувајќи од вечерните часови, па до утре на пладне ќе има врнежи од дожд, кои во западните делови повремено ќе имаат умерен интензитет.

На највисоките врвови во северозападните делови ќе има и врнежи од снег. Утре дневната темепература ќе достигне од 10 до 17 степени.

Потоа во наредните денови ќе преовладува променливо облачно и потопло време со умерен југоисточен ветер, а локални врнежи од дожд повторно се очекуваат во петок и во сабота.

Најчитани вести