четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Утре очекувајте и зимски и летни температури !

sonce-vreme-oblak-nebo-flickr

Последни вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Преку денот ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и до 100 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 10 до 18 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, на моменти засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени

Најчитани вести