сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Утре параден концерт на Градскиот дувачки оркестар

duvacki-orkestar-650x396

Последни вести

Градскиот дувачки оркестар утре до 11 часот ќе одржи параден концерт во централното градско подрачје, односно од Музеј на Град Скопје до паркот Жена борец. Концертот ќе трае околу еден час, a ќе биде изведена следната програма: Младинска чекорница; Вардаре македонски; Патриотска чекорница; Дикси парада; Вашингтон пост марш; 3.Македонска бригада; Огномет на слободата; Во спомен на Ваташа; Работнички и За сите деца, соопшти службата за информирање на Град Скопје.

Градскиот дувачки оркестар е составен од членови, главно професионални музичари, како и од студенти на Факултетот за Музичка уметност во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести