петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре попладне пороен дожд

dozd (1)

Поврзани вести

Денеска времето ќе се задржи умерено до значително облачно, во северните делови со подолги сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и во јужните делови од земјата ќе има повремени врнежи од дожд. Повремени врнежи од дожд ќе има и преку ноќта, особено во источните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 18 до 25 степени.

Утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне на места и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Потоа времето ќе биде претежно стабилно со пораст на дневната температура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести