вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Утре пороен дожд, грмежи и засилен ветер

vreme

Последни вести

Управата за хидрометеоролошки работи за утре најави променливо, облачно и нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови од земјата .

Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни со силни електрични празнења и интензивен пороен дожд, а не се исклучува и можноста за изолирана појава на град.

Најчитани вести