петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Утре постабилно и сончево време

sonce

Поврзани вести

Од утре не очекува период на постабилно и посончево време.

Преодно наоблачување со краткотраен пороен дожд ќе има во четврток претежно во западните и северните делови од земјата.

Утринските и дневните температури до четврток ќе бидат во пораст, а потоа ќе се задржат на достигнатото ниво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести