Македонија

Утре постабилно и сончево време

Утре постабилно и сончево време

Од утре не очекува период на постабилно и посончево време.

Преодно наоблачување со краткотраен пороен дожд ќе има во четврток претежно во западните и северните делови од земјата.

Утринските и дневните температури до четврток ќе бидат во пораст, а потоа ќе се задржат на достигнатото ниво.