сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре повторно пекол, температурата ќе се искачи до 39 степени

Топло време со температура до 37 степени

Топло време со температура до 37 степени

Поврзани вести

Утре повторно не очекува сончево и топло време, со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 38 степени.

Најчитани вести