четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Утре прекини во снабдувањето со вода и електрична енергија

poskupljuje-voda-plin-struja-i-prijevoz-ali-gorivo-ipak-ne-504x335-20110831-20110807220353-1cf5e0a8b1a264527e7471fe26c19326

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето добиено од ЕВН Македонија АД и ЈП Водовод и канализација, ги известува граѓаните дека утре ќе има прекини во водоснабдувањето и снабдувањето со електрична енергија.

Поради технички зафати во електричната мрежа од страна на ЕВН Македонија, утре,31.07.2014 (четврток)  во периодот  од 04:00 до 07:30 часот ќе има прекин на електрична енергија и во Пумпените станици во Бутел, Радишани и Гази Баба. Поради тоа истите нема да работат и во посочениот период  ќе има прекин на водоснабдувањето за корисниците од  населбите Бутел, Чаир, Скопје Север и Радишани.

Исто така, заради технички зафати во електро-системот во текот на утрешниот ден  без електрична енергија ќе останат: од 04:00 до 07:00 часот корисниците од  нас.Бутел, Визбегово, Чаир, Скопје-Север, Топанско Поле и Шуто Оризари. (општина Чаир, Бутел и Ш.Оризари), од 08:00 до 16:00 часот корисниците од  дел од с. Арачиново. (општина Арачиново), од 08:00 до 15:00 часот корисниците од  ул. 29-ти Ноември бр.51. (општина Карпош), од 08:30 до 15:00 часот корисниците од  дел од нас.Злокуќани. (општина Карпош) и дел од ул. Бутелска и патот за нас.Радишани. (општина Бутел), од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од с. Грчец (општина Сарај), од 10:00 до 15:00 часот корисниците од  с.Бардовци. (општина Карпош).

Поради поправка на затворач од водоводна цевка со пречник  од ф -700мм на Бул. Александар Македонски бб  утре, 31.07.2014, четврток  ќе биде прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Булевар Александар Македонски, населба Ченто, село Стајковци и нас. Економија од 10:00 часот до 14:00 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести