сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утре претпладне горештини, попладне дожд

vreme500

Последни вести

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево и топло со темератури до 34 целузиусови степени.

Попладне ќе настапи дестабилизација на атмосферата со локален дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на краткотрајно невреме.

Ќе дува умерен, кон крајот на денот во западните делови и засилен ветер од западен и југозападен правец.

Во Скопје претпладне сончево и топло, а попладне со развој на нестабилна облачност и со краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 13, а дневната ќе се искачи до 32 степени.Индексот на УВ-зрачењето ќе изнесува 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести