вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Утре пристигнува милионитиот патник на аеродромот „Александар Велики“

aav500

Последни вести

Милионитиот патник утре ќе пристигне на скопскиот аеродром Александар Велики.

Во 12 часот, министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески ќе се обрати на прес-конференција на аеродромот по повод одбележување на достигната бројка од еден милионити патник.

Воедно, во 11:20 часот ќе присуствува и на пречекот на милионитиот патник на аердромот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести