вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Утре пристигнува телото за кое грчките власти тврдат дека е Дениса

denisa-markoska-2

Последни вести

Телото кое грчките власти тврдат дека е на младата Дениса Марковска утре пристигува во Македонија.

Откако Грчките фозеничари утврдија дека телото најдено во водите на Егејот е на исчезнатата Македонка, истото ќе биде испратено во Македонија.

Во Македонија по барање на родителите на Дениса, а по дозвола од Министерството за здравство ќе биде направена нова ДНК анализа и реобдукција.

Сѐ уште не се знае како починала младата Дениса. Таа работела на брод. Една вечер таа исчезна од бродот. Беше пронајден нејзиниот мобилен телефон но без сим картичката во него.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести