петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Утре се обележува Денот на планетата земја

Градот Скопје и Здружението за одржлив развој и заштита на животната средина „Гоу Грин“ (Go Green) утре од 12 до 15 часот во Градскиот парк ќе го одбележат 22 Април – Денот на планетата Земја.

zemjata-640x427

Последни вести

На одбележувањето на овој значаен ден од еколошкиот календар, на просторот околу Школката во Градскиот парк ќе бидат поставени штандови на кои ќе се делат картички со еколошки пораки и семиња, а ќе се засадат и зимзелени садници.

Најчитани вести