среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Утре сончево до 18 степени

sonce1

Последни вести

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Преку денот ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и до 100 километри на час.

Утринската температура ќе се движи од минус три до шест, а дневната од 10 до 18 Целзијусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен, на моменти засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Најчитани вести