вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре сончево со дожд во вечерните часови

sonce-esen

Последни вести

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а попладне со зголемена облачност, која во северните и во западните делови во вечерните часови ќе биде проследена со врнежи од дожд кои на планините, а понекаде и на повисоките места во западните делови од снег. Преку денот ќе дува повремено засилен јужен ветер, а во вечерните часови во северозападните делови од земјата ќе почне да дува засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 1 до 8 Целзиусови степени, а дневната од 19 до 24 степени.

Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и умерен до засилен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во вечерните часови ќе има и врнежи од дожд и ќе почне да дува умерен до повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 6 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести