сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утре средба Путин-Порошенко

download (2)

Последни вести

Италијанскиот премиер Матео Рензи потврди дека утре во Милано ќе се сретнат рускиот и украинскиот претседател, Владимир Путин и Петро Порошенко.

Германската канцеларка, Ангела Меркел, францускиот претседател Франсоа Оланд, британскиот премиер Дејвид Камреон и претставниците на Европската Унија Жозе Мануел Баросо и Херман Ван Ромпуј ќе присуствуваат на разговорот.

Киев и Западот ја обвинуваат Русија дека доставува тешко оружје на проруските сепаратисти и дека ги распоредила редовните едини на истокот на Украина, обвинување кое М осква го демантира.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести