сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Утре во Метрополис Арена- хуманитарен концерт за поплавените сограѓани

Утре во Метрополис Арена во Скопје ќе се одржи голем хуманитарен концерт за нашите сограѓани кои беа зафатени од големото невреме.

humanitaren-koncert-1

Поврзани вести

Утре во Метрополис Арена во Скопје ќе се одржи голем хуманитарен концерт за нашите сограѓани кои беа зафатени од големото невреме.

На хуманитарниот концерт ќе настапат: Есма Реџепова, Наум Петрески, Зуица Лазова, Ирена Спасовска, Ибуш Ибраимовски, Анета Наковска, Марјан Коцев, групата Соната, Гоце Касаповски, Јордан Митев, Биба Додева, Маја Вукичевиќ, Наде Талевска, Викторија Лоба, Јоце Панов, Александар Белов, Дарко Илиевски, Симона Поповска, Филип Божиновски, Ален Хасановиќ, Боби Мојсовски, Мите Стоилов, Трајче Ѓорѓиев, Адам Лабунски, Нуне Брадс, ПУКА козметика и многу други.

humanitaren-koncert

Цената на билетите е симболични 200 денари. Истите можат да се набават на mktickets.mk и на следните продажни места: Југотон, Универзална сала, Тобако МПМ пресс, Тобако 2 Скопјанка, Тобако Дрво декор, Тобако Гоги Драчево, Нептун во Сити мол, Нептун на стадион, Нептун кај Бриколаж и Њу тобако во Охрид.

Концертот започнува во 20 часот и предвидено е да трае до 23:00.

Најчитани вести