сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Утре во прекин сообраќајот на патот Кичево – Охрид

avtopat_k1

Последни вести

Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, помеѓу планински превој Пресека и село Врбјани,  утре ќе биде во прекин околу 15 минути, од 13 до 15 часот.

Во тој период ќе се изведуваат работи на патот  со минирање, информира Диспечерскиот центар на Автомото сојузот на Македонија

Најчитани вести