сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Утре и во среда очекувајте дожд и пад на температурите

Утре и во среда времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од УХМР.

dozd-cador-2

Поврзани вести

Утре и во среда времето ќе биде претежно облачно и свежо со врнежи од дожд, проследени со ретки грмежи, информираат од УХМР.

Поголеми количини на воден талог ќе има во западните и јужните делови од земјата, каде се очекува да наврнат над 50л/м 2.

Од четврток ќе преовладува променливо облачно, врнежливо, а во попладенвните часови повремено и нестабилно време.

Денес сончево и топло

Денес ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд по некаде со ретки грмежи, претежно во западните и северните делови. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени.

Најчитани вести