понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утре започнува фестивалот „Охридско лето“

ohridsko-leto

Поврзани вести

Утре свечено ќе биде отворено 54 – то издание на фестивалот „Охридско лето“.

Фестивалот кој традиционално се одржува под покровителство на Претседателот Ѓорѓе Иванов, годинава ќе биде отворен со гала концерт посветен на Џузепе Верди, на кој ќе настапат Македонската Филхармонија под диригентство на Луис Горелик од Аргентина, како и г-ѓа Барбара Фритоли, сопран од Италија и г. Лео Нучи, баритон од Италија.

На отворањето збор ќе земе претседателот Иванов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести