вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

Утринава сонце, попладне до

soncevo1

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а попладне ќе биде нестабилно со појава на грмежи и пороен дожд и изолирана појава на град, наместа во форма на невреме. Ќе дува умерен, повремено во попладневните часови и засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 26 до 33 степени.

Во Скопје претпладне времето ќе биде сончево со мала облачност, а попладне нестабилно со појава на грмежи, пороен дожд и услови за појава на град. Ќе дува умерен, а попладне до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести