недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 26

Утрото студено и магловито, денот сончев

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб, а долж Поварадарието и источните делови повремено умерен ветер од северен правец. Претпладне ќе има услови за појава на магла по котлините.

сончево

Поврзани вести

Утринската температура ќе се движи од минус 11 до минус три, а дневната од шест до 10 степени.

Во Скопје слично време, претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус седум, а дневната ќе достигне до шест степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со ниски утрински температури и појава на магла во утринските часови. Позначителен пораст на дневната температура ќе има в петок и за време на викендот. Од понеделник ќе има зголемување на облачноста и опаѓање на дневната температура.

Најчитани вести