петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Утрово двојно убиство во Тетово

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Последни вести

Крвав инцидент утрово го потресе Тетово. Двајца браќа од тетовското село Мерово на возраст од 25 и 24 години се убиени со огнено оружје утрово околу 7 часот. Крвавиот настан се случил во месноста Јабланица во атарот на село Мерово, покрај патот за Седларево, пишува Прес24.

Едниот од браќата починал на лице-место,  додека вториот на повредите им подлегнал на пат кон тетовската клиничка болница.

Други две лица кои учествувале во оружениот инцидент исто така со повреди од огнено оружје по укажаната помош во тетовската клиничка болница биле упатени на Скопските клиники.

Полицијата работи на случајот.

Најчитани вести