сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Утрово гореше „бмв“ на битолчанец

Битолчанец остана без своето „бмв“ откако беше запалено во раните утрински часови.

bmvpozar

Последни вести

Во раните утрински часови во Битола изгоре автомобил „бмв“, за среќа пожарот бил локализиран пред да се направи поголема штета.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, утринава околу пет часот, бил опожарен автомобил „бмв“ на улицата Ружа Делчевска. Пожарот на автомобилот, сопственост на 30-годишниот Г.М. кој живеел во стан на истата улица бил забележан од сосед.

Иако пожарот бил локализиран од противпожарната единица, автомобилот е значително оштетен.

Битолската полиција извршила увид на местото на инциденот и работи на утврдување на причините за пожарот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести