недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 36

Утрово повторно земјотрес во Италија

Најпогодени беа нејзините централни делови, кои и претходно беа погодени со јаки потреси.

178341

Последни вести

Нов земјотрес, со јачина од 5,2 степени по Рихтер, ја потресе рано утринава Италија.

Најпогодени беа нејзините централни делови, кои и претходно беа погодени со јаки потреси.

Ова е четврт силен земјотрес, регистриран за една недела.

vol-728074

Британската агенција потенцира дека земјотрес со оваа јачина се смета за умерен и дека може да предизвика прилично штета на веќе оштетените објекти.

Најчитани вести