среда, 26 април 2017  |  Вести денес: 0

Утрово повторно земјотрес во Македонија

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со јачина од 2,5 степени утринава во 7:58 часот е почувствуван во Македонија.

Според податоците од Европската сеизмолошка станица, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северозападно од  Делчево, а на длабочина од 2 километри.

zemjotres

Најчитани вести