недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Утрово студено, преку ден облачно со дожд

dozd

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со дожд и ветер. На повисоките места се очекуваат врнежи од снег.

Утринската температура се движи од минус два до пет, а дневните од четири до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 10-от степен.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести