петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Утврден идентитетот на повредените во сообраќајката кај Катланово

katlanovo-2-500

Последни вести

Сите седуммина повредени во вчерашнaта сообраќајна несреќа кај Катланово се пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

Најтешко повредена е 30-годишната О.М. сопатничка од „Мерцедесот“ со велешки регистерски таблички. Од овој автомобил со повреди се здобиле нејзиниот сопруг, кој го управувал возилото, Љ.М. (33), како и нивниот 10 годишен син.

Во „Голфот“ со косовски таблички, исто така повредено е цело семејство. Л.М. (34) кој го управувал возилото, неговата сопруга Т.М. (31) и нивните две деца, син и ќерка, кои се на возраст од 8 и 5 години.

Несреќата, како што е познато се случи вчера околу 14 часот на патот Катланово-Велес при директен судир на двата автомобили. Сведоци велат дека косовскиот автомобил возел во спротивна насока на автопатот од Велес за Скопје, најверојатно грешејќи ја делницата, додека „мерцедесот“ претекнувал колона автомобили и возел по левата лента за престигнување, непосреднижо пред судирот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести