петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утврден идентитетот на удавеното момче во Охрид

davenik

Поврзани вести

По добиеното телефонско јавување за пронајден давеник утрово во водите на Охридското езеро, СВР Охрид ги презеде сите мерки за идентификација односно утврдување на идентитетот на удавеното лице.

Александар Ѓ. (25) од кочанското село Зрновци е лицето што во безживотна состојба утрово во 07 часот и 20 минути е забележано во водите на Охридското езеро. Телото е видено од граѓанин на оддалеченост од околу 5 метри од платформата на еден угостителски објект во централното градско подрачје каде длабочината на езерската вода е околу 2 метри.

На местото на настанот увид изврши јавен обвинител и полициски екипи. На безживотното тело не се забележани траги на насилство а во текот на денов ќе биде извршена обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести