понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Утврден идентитетот на загинатите во сообраќајката во Кичево

Кичевската полиција го утврди идентитетот на трите момчиња кои раноутрово загинаа во сообраќајна несреќа на улицата Ужичка Република.

crime scene

Поврзани вести

Кичевската полиција го утврди идентитетот на трите момчиња кои раноутрово загинаа во сообраќајна несреќа на улицата Ужичка Република.
Според полицијата, жртвите се 15-годишниот Мурат А., Адмир В. (25) и Јетон Е. (25).Двајцата полесно повредени момчиња се Г.С. (27) и Р.С. (26) кој е пренесен во охридската болница „Св. Еразмо“.
Трагичната несреќа се случи утринава околу 4.30 часот на улицата Ужичка Република. Автомобил марка „голф“, во кој се превезувале момчиња завршил во ѕид од куќа откако возачот изгубил контрола над воланот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести