среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Утврден идентитетот: Штипјанец загина во тешката ообраќајка

soobrakajka-aaa-500

Последни вести

Педесет и едногодишниот штипјанец Ацо С. е лицето кое го загуби животот во сообраќајната несреќа која утринава се случи на патот Штип-Кочани.

Од полицијата информираат дека несреќата била пријавена во 5:35 часот, а во истата дошло до судир меѓу „Форд Фиеста“ која ја управувал сега загинатиот, и автобус со штипски регистерски таблички, во кој се наоѓал само возачот, 56 годишниот Т.П.

Телото на загинатиот е предадено на обдукција.

Патот беше затворен за сообраќај до 8:40 часот, а подоцна се одвиваше по една коловозна лента.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести