вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Утврден иднетитетот на девојчињата од порно видеата на Верушевски

video-uapsen-zoran-verushevski-eks-direktor-na-dbk-221503

Последни вести

Уште едно видео со малолетничка проституција е најдено во компјутерот на екс директорот на ДБК, Зоран Верушевски. Верушевски од својот компјутер ги избришал спорните видеа, но форензичарите на Министерството за внатрешни работи успеале да ги вратат избришаните документи.

Според првичните информации, се вшетачат и порнографските фотографии од десетгодишни девојчиња.

Утврден е идентитетот на девојчињата и засега се знае дека не станува збор за малолетнички од Македонија, по што, полицијата ќе го извести Интерпол за понатамошна истрага.

Се уште се утврдува, како Верушевски доаѓал до материјлите со детстка порнографија.

За останатите дела се уште трае истрагата.

Најчитани вести