петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Утврдена причината зошто зе запали црквата „Св.Атанасиј Велики“

izgore-crkvata-sveti-atanasij-veliki-vo-bogdanci-210852

Последни вести

Позната е причината за пожарот кој избувна вчера околу 10 часот во црквата „Св.Атанасиј Велики“ во Богданци.

Извршен е увид на местото на настанот при што било утврдено дека причина за пожарот била неисправна електрична инсталација.

Пламените јазици ги зафатија сите просториипри што изгоре целата црква. За среќа, во пожарот нема повредени лица.

Најчитани вести