четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Увид во изградбата на новиот далековод во Битола

struja-dalekovod1

Последни вести

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски, генералниот директор на МЕПСО Синиша Спасов и директорот на подружницата на ОПМ Ацо Ристески, денеска ќе направат увид во работите на изградбата на нов двосистемски 110 кВ далековод што ги поврзува трансформаторските станици „Битола 3“ – „Битола 4“.

Посетата ќе се одржи на локација близу трансформаторската станица „Битола 4“, населба „Нова Битола“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести