недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба подели пакетчиња на деца од социјално загрозени семејства

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Општинскиот комитет Гази Баба традиционално на организиран настан во присуство на деца од социјално згрозени семејства и многудетни семејства подели новогодишни пакетчиња.

гази баба

Поврзани вести

-Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ како општествено одговорна организација во континуитет посветува особено внимание на ранливите категории а традиционално во пресрет на новогодишните и божиќните празници организираме хуманитарни активности со цел повеќе деца барем за миг ги направиме посреќни, изјави Жаклина Пешевска претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ Гази Баба.
img_7264Од Унијата на жени информираат дека и во наредниот период ќе продолжат со хуманитарни активности.

Најчитани вести