ТОП,Македонија

УЖАС: Фотографии од Сингелиќ по вчерашното невреме

УЖАС: Фотографии од Сингелиќ по вчерашното невреме

Порталот Тетовасот објави фотографии од последиците од силното невреме во Сингелиќ.

Имено поројниот дожд проследен со силни грмотевици остави катастрофални последици.

Од МВР потврдија дека животот го загубиле најмалку 15 лица, шестмина се водат за исчезнати, а неколку десетици граѓани се повредени. Предизвикана е и огромна материјална штета, уништени се голем број автомобили и домови. Голем дел од скопските населби и денеска се без електрична енергија.

Од УХМР и за денеска попладне најавија пороен дожд и грмотевици.

s1

s2

s3

s4

s5