Балкан

УЖАС: Маж ја застрела невенчаната сопруга, па се самоуби

УЖАС: Маж ја застрела невенчаната сопруга, па се самоуби

Нова трагедија го потресе регионот. Педесет и шестгодишен маж, вечерва во семејната куќа во Нови Сад ја застрелал својата 33 годишна невенчана сопруга, по што се самоубил.

Иако жената заработила неколку прострелни рани по целото тело, сепак лекарите усеале да и го спасат животот, додека мажот починал на лице место, јавуваат српските медиуми.

Нема информации во какви околности мажот се решил да пука во својата жена, но претпоставките се дека се работи за љубомора.