недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ужас во САД: Ги убил децата бидејќи немал седишта за нив

ubiec sad

Последни вести

Американец до смрт ги избодел своите две деца бидејќи немал седишта за нив во автомобилото откако претходно ја убил и неговата сопруга, јавуваат американските медиуми.

Дваесет и деветгодишниот Мигуел Мехија-Рамос е обвинет за убиство на едногодишната Јоселин Мехија, двегодишната Даниела Мехија како и неговата сопруга Дејзи Гарсија (21).

Според информациите на полицијата, грозоморното убиство е извршено минатата недела во Њујорк, а убиецот веднаш потоа се обидел да избега во Мексико.

Уапсен е во Тексас пред да ја помине границата.

Убиените деца и мајката биле пронајдени од вујкото на Дејзи и неговиот син.

„Мојот 12-годишен син, Рене, влезе внатре во собата и ја виде мојата внука на подот“, вели 37-годишниот Рамон Чак.

Обвинителот изјавил дека Мехија Рамос ги убил своите деца бидејќи немал автомобилски седишта за деца за да може да ги земе со себе. Властите стравуваат дека би можел да се самоубие во затвор поради што е под постојан надзор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести