петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ужасно: Кичевчани обесиле мачка, па се пофалиле на „Фејсбук“

Монструми од Кичево обесилe мачка, па се пофалиле на „Фејсбук“.

besenje

Поврзани вести

Грозоморен чин ја шокираше јавноста во земјава. Имено, М.В. и Д.Ц. од Кичево се изживувале над мачка која подоцна ја обесиле, се фотографирале до неа, па се пофалиле со објава на социјалната мрежа „Фејсбук“.

На фотографијата јасно се гледа ликот на сторителите кои гордо позираат покрај својата жртва – бела преубава мачка, која виси обесена . Монструмите на мачката и ставиле коноп околу вратот, ја мачеле, изложиле на страв и страдање, па ја обесиле. Трето лице го фотографирало и овековечило овој грозен  момент во кој и тројцата уживале, пренесува Анима Мунди.

Членовите на Анима Мунди бараат насилниците да бидат казнети за стореното дело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести