понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Уживајте денеска во сонцето

soncevo

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, само во попладневните часови наместа ќе има извесно зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од пет до 12, а дневната од 20 до 26 степени.

Во Скопје слично време, со утринска температура до девет и со дневна до 24 степени.

Во недела ќе се задржи сончево и топло време со умерена облачност. Температурата ќе биде повисока и ќе се движи во интервал од 22 до 28 степени. Од вторник се очекува промена на временската состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести