понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Уживајте во сончевото време, за викендот очекувајте дожд

Уште утре сонце, од петок очекувајте наоблачување и повремен дожд

prozorec sonce i dozd

Поврзани вести

До петок ќе имаме прилика да уживаме во сончевото време, а веќе од петок и за време на викендот ќе настапи облачно време со дожд.

Според најавите на метеоролозите, за утре не’ очекува сончево време со умерена облачност. Температурата ќе се движи од седум степени во Маврово до 17 во Гевгелија и Демир Капија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 15-от степен.

Веќе од петок ќе има зголемување на облачноста, како и повремени врнежи од дожд. Максимална дневна температура ќе го достигне 15-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести