четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Уживајте во топлото време, наредната недела врнежлива и постудена

soncevo1-520x311

Последни вести

Времето денеска сончево и топло со мала локална облaчност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Максималната температурата ќе биде во интервал од 19 до 26 степени.

До сабота не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност, кон крајот на денот ќе има развој на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Преку ноќта кон недела ќе се спушта постуден воздух од север и ќе предизвика нагло опаѓање на температурата, кога и ќе дува умерен повремено силен ветер претежно од северен правец,

Во наредната недела ќе преовладува променливо облачно и постудено време за овој период од годината со повремени локални врнежи од дожд.

Најчитани вести